KURUMSAL

Hakkımızda

Bir aile şirketi olan İmam Kayalı Oğulları Otomotiv San. ve Tic. AŞ’nin tekstil kolunda Nova Filament adıyla yer alan firma 1997 yılında polipropilen iplik üretimine başlamıştır.

Gaziantep 2. Organize Sanayi Bölgesinde 10,700 m2 arsa üzerine kurulu 2750m2 kapalı alanda faaliyet gösteren Nova Filament 1998, 2002, 2007 ve 2018 yıllarında yapmış olduğu ek yatırımlarla hem kapasitesini artırmış hem de ürün yelpazesini genişletmiştir.

Nova Filament teknoloji ve piyasa taleplerini yakından takip ederek, dünyada düşük denye multi-filament iplik üretimi yapabilen sayılı firmalar arasına girmeyi başarmıştır.

70 - 2000 dtex aralığında polipropilen CF multi-filament POY ve FDY iplik üretimi ve tekstüresi yapan firmanın üretim kapasitesi, üretilen iplik özelliklerine bağlı olarak, 150 - 450 ton/ay arasında değişmektedir.

Nova Filament 50’yi askın çalışanı ve dinamik kadrosuyla, müşterilerinin ihtiyaçlarını ve piyasa koşullarını analiz ederek, yatırımlarını yön verirken, bu büyüme hızına gerek müşterisine verdiği değer, gerekse kaliteye verdiği önemle çalıştığı sektörde hak ettiği başarıya ulaşmıştır.

Grup bir aile şirketi olup, 1950’den bu yana, 700’ü aşkın çalışanı ile basta tekstil ve otomotiv olmak üzere bir çok sektörde aktif olarak çalışmaktadır.

Renault, Mitsubishi, Dacia, Iveco, Renault Trucks, otomobil ve ticari araçları Gaziantep Yetkili Satış ve Servisi olmasının yanı sıra Axa-Oyak sigorta, Ak sigorta, Good Year Lastikleri acentesidir. Grubun imalat kolunda ise polipropilen ipliğin yanı sıra Mobel Mobilya markası ile ofis-ev mobilyaları imalatı ve Golden Motor Supapları adi ile motor supapı imalatı ve ihracatı yapılmaktadır. 2004 yılından itibaren General Nonwovens markasıyla nonwoven (dokusuz/örgüsüz) kumaş imalatı yapmaktadır. 2015 yılında Enka Hijyen adı altında bebek bezi üretimine başlamıştır.