ÜRÜNLER

PP POY & PP FDY

Nova Filament 70 ile 2000 dtex arasında polipropilen kontinü (sonsuz) multi filament iplik imalatı yapmaktadır. Ürünleri arasında piyasada CF ya da düz iplik olarak bilinen tam çekimli FDY ipliğin yanısıra ham iplik olarak bilinen POY iplik de mevcuttur. İplik kalınlığına ve talep edilen özelliklere bağlı olarak filament sayısı 48, 64 (hollow), 72, 96, 144, 200, 244 yada 288 olabilmektedir. Nihai kullanıma göre round, delta ve trilobal filament kesitleri mevcuttur.

Nova Filament’in orta mukavemetli iplikler sınıfına giren üretiminde mukavement değeri iplik özelliklerine bağlı olarak 1.5 ile 4.5 cN/dtex arasında olabilmektedir.

Polipropilen kimyasal yapısı itibariyle sonradan boyanamadığı için üretim esnasında bilgisayar kontrollü olarak eriyik halde boyanmaktadır. Mevcut 450’yi aşkın rengin yanı sıra müşterilerin talepleri doğrultusunda istenilen renkte iplik imal edilebilmektedir.

Son kullanım alanı ve talebe göre puntasız, puntalı ya da sık puntalı imal edilebilen ipliğe UV stabilizasyon, antibakteriyel ve yanmayı geciktirme gibi özellikler de kazandırılabilmektedir.

Nova Filament Üretim Tablosu